Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, вiдзначається щороку з лютого 2000.

21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. В Україні цей день відзначається з 2002 року. За недовгий час свого існування свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Заснування Дня рідної мови має велике значення. За оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя.

Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови у Дубенській філії Університету «Україна» проведено виховний захід «Збережемо наш скарб – рідну мову», щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.

Тут прозвучали палкі патріотичні слова ведучих Остап’юк Н. С. та Гузь Т. М., які закликали цінувати свою мову, не цуратися її, адже вона визнана всім світом однією з наймелодійніших. Присутні переглянули відеоролики та презентації про походження даного свята, взнали багато цікавих фактів про рідну мову, слова майданівського Гімну Небесної Сотні змусили защеміти серця усіх присутніх. Студенти брали активну участь у конкурсах, присвячених рідній мові, особливо сподобався усім конкурс читців, у якому були визначено переможців та вручено заохочувальні призи.

Мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу та найцінніший дар нації. Ось чому кожен з нас повинен шанувати,любити, берегти і звеличувати рідну мову. Плекайте рідне слово, розкривайте для себе його велич та могутню силу і нехай вам сняться сни українською мовою.