Вища освіта в Дубно – це реально!

Настало літо, для багатьох молодих людей – це пора вступу на навчання, період вибору майбутньої професії, зрештою долі.

Освіта завжди займала пріоритетне місце у системі цінностей нашого суспільства. В сучасний період здобуття вищої освіти дає реальні шанси успішно конкурувати на ринку праці.

Хочу поділитись деякими своїми думками. Можливо, вони комусь стануть в пригоді. У нашому регіоні є велика кількість вищих навчальних закладів, які готують висококваліфікованих спеціалістів за різними напрямками. Я в свій час вибрав Дубенську філію Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», яка пропонує освітні послуги за спеціальностями «Документознавство та інформаційна діяльність», «Облік і аудит», «Фінанси і кредит», «Комп’ютерна інженерія», «Правознавство». З 2013 року при філії відкрито коледж, що проводить підготовку молодших спеціалістів за напрямками «Правознавство», «Бухгалтерський облік», «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж». Сюди можуть поступати випускники 9-их класів.

Для багатьох випускників шкіл району та міста цей навчальний заклад став провідником у здобутті обраної професії. Загалом географія студентів філії надзвичайно широка. Тут навчаються вихідці не лише з Рівненської, а й з Тернопільської, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Київської, Житомирської, Хмельницької областей тощо.

Навчальний заклад, насамперед, приваблює до себе по-домашньому приємною доброзичливою атмосферою, яку створює керівництво та професорсько-викладацький колектив. Свої знання, досвід та вміння передають молодому поколінню педагоги, котрі відомі в українських наукових колах своїми вагомими досягненнями.

Ще однією привабливою характеристикою Університету «Україна» є (поряд з денною і заочною) дистанційна форма навчання, яка в своїй основі базується на використанні інформаційно-комунікаційних технологій, в тому числі через Інтернет. Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія на відстані тих, хто навчається і тих, хто навчає; надання студентам широких можливостей самостійної роботи; постійний фаховий науково-методичний консультаційний супровід викладачів за 26 напрямками і спеціальностями. Для цього філією відкрито понад 20 локальних центрів дистанційного навчання у Рівненській, Львівській та Тернопільській областях.

Нещодавно для студентів Дубенської філії Університету «Україна» відкрилась нова перспектива – отримати подвійний диплом. Паралельно з навчанням у філії вони зможуть здобувати освіту в європейських університетах (зокрема, в Берлінській академії психології, Мюнхенській академії міжнародних відносин (Німеччина), Шауляйському університеті (Литва), Університеті Вістула у Варшаві, Вищій лінгвістичній школі у Ченстохові (Республіка Польща), Банковні інституті високій школі у Празі (Чеська республіка)). Студенти, які беруть участь у програмі подвійних дипломів, претендують на стипендії ЄС. Окрім того, їм надається можливість отримання безкоштовної Шенген-візи або карти тривалого перебування. Вони також по студентському посвідченню зможуть подорожувати по Європі за 50% вартості проїзду.

Дубенська філія Університету «Україна» іде в ногу з останніми інформаційними досягненнями суспільства і забезпечує широкий діалог зі своїми випускниками, нинішніми студентами та майбутніми абітурієнтами завдяки соціальним мережам. Сторінки навчального закладу представлені на сайтах «Одноклассники», «Вконтакте».До того ж інформація про різноманітні заходи, наукові проекти, конференції, круглі столи, що відбуваються у його стінах висвітлюється на офіційному сайті філії. Такі контакти та співпраця закладу дозволяють йому не лише заявляти про себе та свої досягнення у науково-освітньому та громадсько-культурному житті регіону, а й дає можливість вивчити нагальні проблеми студентів, дізнатись про конкурентоспроможність своїх випускників на сучасному ринку праці, узагальнити запити і потреби молоді, яка в перспективі може поповнити лави студентської сім’ї.

Отож, здобуття якісної вищої освіти в м. Дубно, яка відкриває широкі перспективи для подальшої професійної та особистісної реалізації молодого спеціаліста, – річ цілком реальна. Можливо, наше місто є не дуже великим, щоб носити славу визначного науково-освітнього центру, однак приклади таких міст як Остріг, чи якщо звернутись до освіти у більш глобальному вимірі, – Гарвард (США), Оксфорд (Великобританія) показують, що все можливо у нашому житті. Головне – власні бажання супроводжувати необхідними зусиллями і очікуваний результат не забариться!

Смоляр Василь,

студент IV курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія»